Kiss Proton : Novinky

Rádio online Studio online

Právě hraje:

PREZIOSO & MARVIN
TELL ME WHY

Playlist > Napište nám >

Poznejte dobu dávno minulou v Historickém parku Bärnau - Tachov

Poznejte dobu dávno minulou v Historickém parku Bärnau - Tachov

V Historickém Parku Bärnau se ociznete ve středověku.

V hornofalckém městečku Bärnau těsně za hranicemi Tachovska leží historický park s věrnými replikami středověkých domů, kde lidé v autentických dobových kostýmech předvádějí život ve středověku. Ale nemyslete si, že si zde někdo hraje na středověké rytíře. Tento projekt je dalek tomu, aby šlo jen o nějakou atrakci pro turisty. Tady se vše odehrává přesně podle historie.

Domy jako kdysi ve středověku....
Domy se staví z materiálů jako tehdy ve středověku, žádný hřebík, žádná taška na střeše apod. Celá výstavba od počátku probíhá pod dohledem odborníků, archeologů i historiků. V této vesnici se zkrátka můžete učit historii. „Stavíme denně, začali jsme v roce 2010,“ upřesňuje Benjamin Zeitler z Geschichtsparku Bärnau – Tachov, který zahájil letos již svoji druhou sezonu.

Postavit autentický dům ze středověké vesnice přitom není vůbec lehké „Nemáme fotky, obrázky, plány. Ale máme archeologický průzkum. Víme, jak bylo spojováno dřevo apod.,“ vysvětluje dále Zeitler, který je vedoucím celého projektu a má radost hlavně ze spolupráce s různými odbornými institucemi jak na německé tak i české straně. Díky nové spolupráci s pedagogickým institutem Learnibg Campus se tu budou například děti učit historii.

Báječný výlet.....
I když historii nerozumíte, je určitě tento park dobrým tipem na výlet. Vyzkoušet si tu můžete i jednotlivé aktivity, střelbu z luku, rozdělávání ohně apod. Park pořádá i několik tematických a velmi zajímavých akcí.

Tip na výlet pro vás připravil www.qap.cz.